close
تبلیغات در اینترنت
سامانه وام ها ، مشاوره اخذ وام بانکی و تسهیلات
loading...
آخرین ارسال های انجمن سامانه وام ها
عنوان پاسخ بازدید توسط
واگذاری فوری وام خرید کالا 20 میلیوت تومان در اهواز 0 617 hedari
وام قرض الحسنه بدون بهره بازپرداخت یک ساله 0 851 news
واگذاری وام مسکن 85 میلیونی جانبازی در كرج 0 722 nazem
وام تا سقف 500 میلیون با وثیقه سندمسکونی در تهران 0 520 nazem
فروش وام ازدواج 20 میلیون تومانی در بانک کشاورزی اهواز 1 544 nazem
واگذاری وام 30 میلیوتن توامنی با سود 2 درصد 4 1189 news
خریدار وام ازدواج. 0 231 un4given
سه نفر ضامن با پورسانت آماده برای ضمانت وام 2 541 nazem
متقاضی خریدار همه نوع تسهیلات هستم 2 418 nazem
وام ازدواج برای فروش 9 678 nazem
وام بدون سپرده بانک انصار 2 2995 nazem
وام ازدواجتان را به قیمت مناسب خریدارم 2 387 nazem
خرید 10 ت وام 0 204 hooshang123456
آشنایی با انواع وام و شرایط اخذ آنها 0 1338 news
اخذ وام با سند ملکی تا سقف 500 میلیون تومان 0 1837 news
شرایط محدودکننده وام 160 میلیونی مسکن 0 332 news
وام شرکت سایپا برای خرید خودرو پراید 0 1040 news
خرید و فروش وام در اهواز ، خوزستان و شهرستان ها 0 324 news
شرایط پرداخت وام ۲۰ میلیونی با کارمزد ۲ درصد در بانک رسالت 0 2211 news
اصلاحیه آيين‌نامه تسهيلات و تعهدات کلان 0 500 news

مقام معظم رهبری:

 اقدام کسانی که با یک عنوان و برای کاری خاص ، تسهیلات کلان بانکی می گیرند اما در جایی دیگر از این تسهیلات استفاده می کنند مصداق خیانت و دزدی از کیسه ملت است و باید با این افراد برخورد شود.

 

بازدید کننده محترم برای استفاده از مطالب و عضویت در انجمن ابتدا ثبت نام کرده و بعد از تکمیل مراحل ثبت نام هزینه اشتراک به مبلغ 63 هزار تومان حق اشتراک برای یکسال را پرداخت کنید تا حسابتان تایید و امکان مشاهده مطالب و اشتراک در انجمن برای شما امکان پذیر باشد

هر گونه سوال در مورد نحوه ثبت نام و پرداخت را میتوانید با شماره : 09375462793 از طریق تلگرام و یا تماس در میان بگذارید .


مصوبه جدید مجلس برای بانک‌مرکزی

سامانه وام ها بازدید : 200 سه شنبه 09 خرداد 1396 نظرات ()
ارسال به تلگرام

مصوبه جدید مجلس برای بانک‌مرکزی/ تهیه لیست محرومان از تسهیلات

 

نمایندگان در نشست علنی امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی با بررسی یک فوریتی طرح قانونی الحاق دو ماده به قانون رفع موانع تولید با ۱۳۰ رأی موافق، ۴۷ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۶ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبنا، گفتنی است، مواد یک فوریتی طرح قانونی الحاق دو ماده به قانون رفع موانع تولید به شرح ذیل است:

ماده ۱- تسهیلات مصوب برای تولیدکنندگان در «کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید» که با تایید استاندار در هر استان به بانک عامل معرفی می شوند، حداکثر ظرف مدت دو ماه با رعایت مقررات اعطای تسهیلات باید به متقاضی پرداخت شود.

تبصره- دریافت کننده تسهیلات چنانچه وام دریافتی را در غیر از محل مصوب کارگروه به مصرف برساند، اصل وام به اضافه سود و هزینه متعلقه به حال تبدیل می شود و وام گیرنده به مدت پنج سال از دریافت تسهیلات از کلیه بانک ها محروم خواهد شد. بانک مرکزی موظف است تا فهرست افراد محروم از دریافت تسهیلات را به کلیه بانک های کشور ابلاغ کند.

ماده ۲- بانک ها مکلفند برای وصول مطالبات خود از بدهکاران، در مرحله اول از راهکارهای اجرائی و قضائی مناسب علیه شخص بدهکار استفاده کنند و تا زمانی که امکان مطالبه بدهی از وام گیرنده وجود دارد، هرگونه اقدام علیه ضامن ممنوع است و صرفا در صورتی که بدهکار فاقد دارایی کافی باشد برای وصول مطالبات به ضامن رجوع شود.

تبصره- تخطی از حکم این ماده توسط مدیران عامل این بانک ها تخلف محسوب می شود و متخلف به انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم خواهد شد.

لازم به ذکر است طرح یک فوریتی الحاق دو ماده به قانون رفع موانع تولید به امضای ۳۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است.

مصوبات جدید برای تسهیل در خانه‌دار شدن

سامانه وام ها بازدید : 315 چهارشنبه 13 ارديبهشت 1396 نظرات ()
ارسال به تلگرام

به گزارش سامانه وام ها و به نقل از اقتصاد آنلاین ، شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و سی و یکمین جلسه خود در ۱۲ اردیبهشت ماه موارد زیر را تصویب کرد:

۱- افزایش سقف تسهیلات بدون سپرده جعاله مسکن به ۲۰۰ میلیون ریال برای یک پلاک ثبتی توسط بانک‌های تجاری و بانک مسکن.

۲- موافقت با اعطای تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده به زوجین توسط بانک‌های تجاری و بانک مسکن، تا سقف مبالغ زیر بر روی یک پلاک ثبتی، مشروط به رعایت تعادل منابع و مصارف بانک.

-     شهر تهران معادل ۱۰۰۰ میلیون ریال(هریک از زوجین حداکثر ۵۰۰ میلیون ریال)

-     مراکز استان و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت معادل ۸۰۰ میلیون ریال (هریک از زوجین حداکثر ۴۰۰ میلیون ریال)

-     سایر مناطق شهری معادل ۶۰۰ میلیون ریال (هریک از زوجین حداکثر ۳۰۰ میلیون ریال).

به این ترتیب با افزایش سقف تسهیلات بدون سپرده قابل اعطا به زوجین زمینه افزایش قدرت خرید مسکن برای زوجین فراهم می شود.

۳- بانک مسکن مجاز است، به تسهیلات گیرندگان مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن (علاوه بر سقف‌های مصوب از محل اوراق مذکور)، در حالت انفرادی تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال و برای زوجین تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده پرداخت کند.

به این ترتیب بانک مسکن می‌تواند به استفاده کنندگان تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم مسکن علاوه بر سقف تسهیلات فعلی، مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال برای خرید مسکن انفرادی و مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال برای خرید مسکن توسط زوجین پرداخت کند.

۴- در خصوص بانک مسکن با تجمیع تسهیلات فروش اقساطی مسکن از محل حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن، پس‌انداز مسکن جوانان و صندوق پس‌انداز ساخت مسکن با تسهیلات مسکن بدون سپرده، حداکثر معادل سقف تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده بر روی یک واحد مسکونی، موافقت می‌شود.

بر این اساس به منظور مساعدت به دارندگان انواع حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن که تا کنون از تسهیلات استفاده نکرده‌اند، این امکان برای آنها فراهم می‌شود تا ضمن استفاده از امتیاز تسهیلات حساب خود، مابه‌التفاوت تا سقف ۶۰۰ میلیون ریال از محل تسهیلات بدون سپرده دریافت کنند.

۵-  با تجمیع امتیاز تسهیلات برای زوجین دارنده حساب پس‌انداز مسکن جوانان بانک مسکن، منوط به رعایت سقف اعطای تسهیلات متناسب با هر حساب (براساس امتیاز حاصله زوجین) جهت اعطای تسهیلات مسکن برای یک پلاک ثبتی موافقت شد.

بر این اساس زوجین دارنده حساب های پس‌انداز مسکن جوانان می‌توانند طبق امتیاز حساب خود و رعایت حداکثر سقف تسهیلات متعلقه به آن حساب، مشترکاً برای خرید یک واحد مسکونی اقدام کنند.

به عنوان مثال زوج و زوجه دارای امتیاز تسهیلات انفرادی هرکدام ۴۰۰ میلیون ریال می‌توانند به صورت مشترک ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات خرید بر روی یک واحد مسکونی دریافت کنند.

۶- با توجه به رسالت بانک توسعه تعاون در اعطای تسهیلات به تعاونی‌ها و همچنین در جهت ایجاد تحرک در بخش مسکن، با درخواست آن بانک جهت اعطای تسهیلات ساخت و خرید مسکن به تعاونی‌های مسکن، با رعایت سایر ضوابط و مقررات بانکی، موافقت به عمل آمد. بر این اساس مصوبه مورخ ۱۳۹۴.۲.۲۹ شورای پول و اعتبار بابت امکان اعطای تسهیلات خرید مسکن تا سقف تسهیلات در شهر تهران معادل ۶۰۰ میلیون ریال، مراکز استان و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت معادل ۵۰۰ میلیون ریال، سایر مناطق شهری معادل ۴۰۰ میلیون ریال قابل اقدام می‌باشد. همچنین امکان اعطای تسهیلات ساخت تا ۸۰ درصد هزینه ساخت مسکن به بانک توسعه تعاون نیز تسری می‌یابد. به این ترتیب، بانک توسعه تعاون نیز می‌تواند نسبت به اعطای تسهیلات خرید و ساخت مسکن به تعاونی‌های مسکن اقدام کند.

لازم به توضیح است که افزایش سقف‌ فردی تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار (بجز برای حساب‌های تعهدی بانک مسکن) با رعایت تعادل منابع و مصارف بانک‌های عامل قابل اقدام است.

مصاحبه معاونت اعتبارات بانک انصار در رابطه با طرح حاتم

سامانه وام ها بازدید : 101 شنبه 09 ارديبهشت 1396 نظرات ()
ارسال به تلگرام

آقای مجاهدی معاون ‌اعتبارات:

هدف طرح حاتم، تقویت تولید ملی و افزایش قدرت خرید مردم است

با دستور و موافقت رئیس کل بانک مرکزی‌ جمهوری‌ اسلامی ‌ایران، اجرای طرح ‌حاتم و اعطای تسهیلات خرید کالای ‌ایرانی توسط بانک انصار، به عنوان نخستین طرح عملیاتی سال جاری در حمایت از تولید داخلی ‌و تحقق اقتصاد مقاومتی آغاز شد. مدیرعامل بانک انصار که بانک تحت مدیریتش پرچمدار اقتصاد مقاومتی در شبکه بانکی است اجرای این طرح را نیازمند اهتمام‌ و عزم ملی و موجب تقویت نظام تولید داخلی، توسعه ظرفیت‌های بومی و رونق‌بخشی به بازارفروش کالاهای ایرانی می‌داند و بر عملیاتی‌کردن پیشنهادهای ده‌گانه مقام‌ معظم‌ رهبری تأکید می­کند. باتوجه به اهمیت این موضوع و به منظور شفاف‌سازی نحوه اجرا و چگونگی بهره مندی متقاضیان از این طرح، گفتگویی را با آقای مجاهدی معاون اعتبارات بانک انصار انجام داده‌ایم که در آن به سئوالات زیادی پاسخ داده شده است.

 

اخیراً مدیرعامل بانک درباره واگذاری تسهیلات برای خرید کالاهای ایرانی طرحی را مطرح کرده‌اند. درصورت امکان این طرح را تشریح کنید.

موضوعی را که دکتر ابراهیمی مدیرعامل بانک مطرح کرده­ اند، طرح "حاتم" نام دارد که از حروف اول چهار کلمه "حمایت از تولید ملی" تشکیل شده است. این طرح از ابتدای سال پیش به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی، تسهیل و تسریع در فروش کالاهای اساسی و لوازم خانگی تولید داخلی مطرح شد تا ضمن تحقق یکی از شعارهای سال‌های گذشته مبنی بر "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" زیرساختهای اجرایی آن آماده شود. بنابراین طرح پس از کسب آمادگی، از اواخر سال 1394 به­صورت آزمایشی به مرحله اجرا درآمد و به مرور زمان امکان اجرایی­ اش در سراسرکشور فراهم شد. پس از آن، مدیرعامل محترم با هماهنگی ریاست محترم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اجرای طرح را به­ صورت رسمی اعلام کرد. یک دلیل طراحی و اجرای این طرح این است که بانک انصار در سال‌های اخیر، بالاخص سال‌های 92 و 93 با عنایت به رسالت خود و در راستای اجرایی شدن فرمایش مقام معظم رهبری بر حمایت از تولید داخلی، بخشی از منابع خود را که بالغ بر 30 هزار میلیارد ریال بود به شرکتهای تولیدی ایرانی اختصاص داد و آن را در قالب سرمایه در گردش و راه­ اندازی و توسعه، در اختیار شرکتهای متقاضی قرار داد. ولی متأسفانه به دلیل رکود حاکم بر اقتصاد کشور و عدم فروش کالاهای تولیدشده، بسیاری از شرکتهای دریافت­ کننده تسهیلات قادر به بازپرداخت به موقع بدهی خود به بانک نشدند. در ابتدای سال 1394 براساس تجربه سالهای پیش و بررسی­های انجام­ شده به این نتیجه رسیدیم که ادامه اعطای تسهیلات به شرکتها همانند سالهای قبل به­ صرفه و صلاح بانک و خود آنها نیست و مشکلات طرفین را زیاد می­ کند. بنابراین، تصمیم گرفتیم که درخصوص فروش کالاهای تولید داخل توسط شرکتها برنامه‌ ریزی کنیم تا هم این که شرکتها از رکود خارج شده و بتوانند با فروش کالاهای خود هم منابع موردنیاز خود را تأمین کنند و هم اطمینان از بازگشت سرمایه به بانک افزایش یابد. خوشبختانه با یاری خدای منان عنوان طرح هم خیلی مناسب انتخاب شد. یک عنوان واقعاً با مسمی! به واسطه این طرح، تسهیلات به متقاضیان خرید کالا داده می­شود و ضمن رفع نیازهای مردم، کالاهای تولید داخل هم به فروش می­رود و شرکتها به سرمایه و سود خود دست می­ یابند. در این طرح شرط شده است که گیرنده تسهیلات تنها باید کالاهای ساخت ایران را خریداری کند و وجه خرید مستقیماً به حساب شرکت تولیدکننده واریز می­شود. در این طرح امکان خرید کالاهای خارجی به هیچ­ وجه وجود ندارد.

     توجیه اقتصادی  واگذاری تسهیلات به مصرف­ کنندگان چیست؟

همه ما طی سالهای گذشته شاهد یک پدیده نامطلوب به نام مطالبات معوق بوده­ ایم که در ایران از حد استاندارد بین­ المللی بسیار فراتر رفته و رقمی نجومی را رقم زده است که استمرارش به هیچ وجه به مصلحت نیست. از آنجاکه بانک انصار در حوزه مطالبات معوق همواره رکورد دار کمترین مطالبات معوق بوده، کوشیده است تا این عارضه اقتصادی ویرانگر را در بانک انصار کنترل کند، لذا با مطالعه زیاد و اخذ مشورت از صاحبنظران سیاست تسهیلاتی خود را در راستای کاهش ریسک مطالبات معوق، در جهت تقویت سمت تقاضا تغییر داده است. در واقع، بررسی­ ها نشان داده است که تقویت سمت مصرف و تقاضا با ریسک بسیار کمتری همراه بوده و از آنجا که بانک انصار در مدیریت ریسک خود نیز پیشرفتهای قابل توجهی به دست آورده، طرح حاتم را به عنوان سیاست تسهیلاتی تقویت سمت تقاضا به جای سمت عرضه به مرحله اجرا درآورده است.

    اقدامات بعمل­ آمده در راستای اجرای این طرح از سوی بانک انصار را شرح دهید. 

به منظور اجرای طرح، اقداماتی به شرح زیر بعمل آمده است:

    باعنایت به این که لازمه این طرح استفاده از طرح کارت‌اعتباری از طریق پایانه‌های فروش(POS) و اتصال حساب تولیدکننده به دستگاه‌های POS به منظور واریز مستقیم وجه فروش کالا به حساب آنها و ایجاد محدودیت برای جلوگیری از خرید کالاهای مشابه خارجی بود، این امر مستلزم فراهم آوردن زیرساختهای موردنیاز بود که به حمدالله در زمان کوتاهی با کمک و اهتمام متخصصان و کارشناسان ذیربط در بانک، این امکان فراهم و آماده بهره‌ برداری شد.
    از آنجاکه طرف اصلی این طرح، تولیدکنندگان داخلی هستند، از همان ابتدای سال 1394 ضمن شناسایی و دعوت آنها، با بیش از20 شرکت واجد شرایط مذاکره شد و 11 شرکت تولیدکننده کالاهای اساسی، لوازم منزل، فرش و مبلمان با ما قرارداد امضاء کردند.
    سایت ویژه طرح حاتم با آدرس http://hatam.ansarbank.com/ راه اندازی شد و هم‌­اکنون به‌عنوان یک لینک با عنوان «حاتم» به وب­سایت رسمی بانک انصار متصل شده است تا متقاضیان گرامی این تسهیلات بتوانند از جزئیات طرح و نحوه برخورداری از مزایای آن و شرکتهای طرف قرارداد و نیز آدرس نمایندگی‌های فروش کالا و آدرس شعب بانک آگاه شوند. 
    به منظور سهولت در فروش کالا به متقاضیان، با تولیدکنندگان هماهنگی شد تا نمایندگی‌های فروش خود در سراسرکشور را معرفی کنند تا پیرو آن، بانک به نصب پایانه فروش (پوز) در آنها اقدام کند و هم اکنون در 240 شهر کشور، 655 نمایندگی شرکتهای طرف قرارداد آماده فروش کالاهای خود هستند.
    راه­ اندازی بخش نظارت و کنترل بر حسن اجرای طرح که این امر از طریق سامانه‌های ایجادشده و تماس تلفنی با استفاده­ کنندگان تسهیلات و نظارت حضوری و غیرحضوری بر عملکرد نمایندگی‌های فروش کالا و شعب بانک و قیمت کالاها صورت می‌گیرد.
    نحوه استفاده متقاضیان از طرح مذکور چگونه است؟

متقاضیان استفاده از کالاهای داخلی می‌توانند با مراجعه به سایت طرح‌ حاتم و اطلاع از شرایط و مقررات خرید کالاهای موردنیاز و موجود، پس از ثبت­ نام در طرح و اخذ کُد رهگیری برای دریافت تسهیلات به شعبه تعیین شده مراجعه کنند و با ارائه مدارک لازم به تشکیل پرونده بپردازند و مراحل لازم برای دریافت تسهیلات را طی کنند و با مراجعه به هریک از نمایندگی­ های فروش در سراسر کشور که آدرس آنها در سایت مربوط آمده است، نسبت به خرید کالای موردنظر اقدام نمایند.

مبلغ تسهیلات درنظرگرفته شده برای هر متقاضی حداکثر 100 میلیون ریال با نرخ سود 15% و مدت بازپرداخت آن حداکثر 30 ماهه و مهلت استفاده از اعتبار موجود در کارت، حداکثر یک ماه است و پس از آن کارت باطل خواهد شد، چراکه اعتبار تخصیص­ یافته یکبارمصرف است. دارنده کارت طی یک ماه مهلت تعیین شده می‌تواند در چند مرحله و از چندین فروشگاه مختلف کالای موردنیاز خود را خریداری کند.

    برای توسعه طرح، چه برنامه­ هایی دارید؟

به منظور توسعه طرح و امکان فروش هرگونه کالای موردنیاز متقاضیان، درنظر است که با سایر شرکتهای تولیدکننده داخلی (اعم از لوازم خانگی و غیره) مذاکره کرده و آنها را تحت پوشش طرح قرار دهیم و همچنین تعداد نمایندگی‌های فروش کالاها را افزایش دهیم. افزون براین، درحال برنامه­ ریزی هستیم که امکان فروش کالاها را به صورت تمام الکترونیک فراهم کنیم و زحمت مراجعه به نمایندگی­ های فروش را کم کنیم. البته این برنامه را هم داریم که بر اجرای طرح با دقت نظارت کنیم و کاستی‌های آن را برطرف کنیم تا حداکثر رضایت مشتریان و متقاضیان را تأمین کنیم.

    برنامه­ های تبلیغی و اقناعی خود را برای غلبه بر این تصور در افکار عمومی که کالاهای ایرانی در برابر کالاهای خارجی از کیفیت و امتیازات کمتری برخوردار هستند، توضیح دهید؟

یکی از چالش‌های قابل ‌پیش بینی ما در همان ابتدای طرح و در طول اجرای آزمایشی، تقاضای برخی از درخواست‌کنندگان تسهیلات برای گرفتن مجوز در جایگزین­ کردن کالاهای خارجی با کالاهای داخلی بود که این امر موضوع کیفیت کالاهای داخلی و امتیازات آنها در برابر کالاهای خارجی را مطرح می­کرد. ما ضمن مخالفت با این درخواست، طی مذاکره با شرکتهای تولیدی همواره این موضوع را طرح کرده و درخواست و پیشنهاد کرده­ ایم که با اقداماتی که انجام می‌دهند، دیدگاه و تصور مردم را تغییر داده و مردم را بیشتر به سوی خرید کالاهای داخلی ترغیب و تشویق کنند. البته می‌توان از استفاده‌کنندگان تسهیلات طرح‌ حاتم درخواست کرد که نظرات خود را درباره کالاهای مورداستفاده به نمایندگی‌های فروش منعکس کنند تا به واسطه آنها، تولیدکنندگان به میزان بیشتری با ضعف و کاستی‌های تولیدات خود آشنا شوند. به هرحال، مزیت رقابتی یک نیاز در تولید کالا در داخل است که می‌تواند درصورت تحقق، بازارفروش کالاهای ایرانی را رونق بخشد.

    در اجرای طرح با چه چالش­هایی روبه­ رو هستید؟

یک چالش، میل بسیاری از افراد به خرید کالاهای خارجی است که امیدواریم تولیدکنندگان داخلی راه­ حل مناسبی برایش پیدا کنند. چالش دیگر  این است که برخی نمایندگان فروش به دلایل گوناگون که در وقت مناسب به آن خواهیم پرداخت، تمایلی به همکاری و همراهی با مجریان طرح در تقویت صنایع داخلی نداشته باشند. ما درحال اتخاذ تدابیری هستیم که براساس آنها این دسته از نمایندگی­ها را به همکاری در اجرای طرح تشویق و ترغیب کنیم. این افراد باید بدانند که تقویت مبانی اقتصادی کشور به سود همگان است.

    برای دریافت این تسهیلات، چه مدارکی موردنیاز است و چه مراحلی باید طی شود؟

نوع مدارک در سایت طرح حاتم مشخص شده  و متقاضیان پس از ثبت‌نام در سایت طرح حاتم، باید در مهلت تعیین‌شده به شعبه موردنظر مراجعه کنند و مدارک لازم را برای طی مراحل دریافت تسهیلات که کمترین فرایند اداری را داراست، ارائه دهند و سپس ضامن معتبری را معرفی کرده و ضمن احراز صلاحیت برخورداری از مزایای طرح حاتم، تشکیل پرونده داده و نسبت به اخذ کارت اعتباری حاتم اقدام کنند.

     در هر خانواده چند نفر می­توانند از این تسهیلات استفاده کنند؟

برای هر فرد واجد شرایط، امکان استفاده از تسهیلات فراهم‌ شده و محدودیتی برای اعضای یک خانواده وجود ندارد. مهمترین شرط استفاده از این طرح، احراز صلاحیت دریافت و توانایی بازپرداخت اقساط و عمل به تعهدات و بعنوان مثال درآمد معین ماهانه است. متقاضیان می‌توانند به منظور آسان­ شدن دریافت تسهیلات، درصورتی که از یارانه دولتی استفاده می‌کنند و مبلغ یارانه به حسابشان واریز می­شود، با انتقال یارانه خود به بانک انصار موافقت کنند و به بانک برای وصول اقساط خود اجازه برداشت بدهند.

     وضعیت خدمات پس از فروش این کالاها چطور است؟

خدمات پس از فروش کالاهای خریداری­شده و سایر موارد دیگر مانند ضمانت­نامه، گواهی کیفیت و تعیین قیمت کالا به­ عهده شرکت تولیدکننده است و بانک در قبال آن هیچ مسئولیتی ندارد.

    چه کسانی برای دریافت این تسهیلات اولویت دارند؟

امکان استفاده از تسهیلات این طرح برای همگان وجود دارد و با عنایت به اینکه در سال جاری 10 هزار میلیارد ریال به این طرح اختصاص یافته است، تعیین اولویت ضرورتی ندارد و بانک انصار درنظر دارد که  درصورت استقبال از طرح و انجام تعهدات استفاده­ کنندگان، اعتبار طرح را افزایش دهد. با این وجود، در صورت وجود محدودیت اعتباری، مزدوجین جوان، خانواده­ های شهدا و ایثارگران و بازنشستگان نیروهای مسلح اولویت دارند.

     دلایل شما برای نسبت­ دادن این طرح به اقتصاد مقاومتی چیست؟

در فرمایش‌های پیاپی مقام ‌معظم ‌رهبری و همچنین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که توسط معظم­ له ابلاغ گردید، ضمن تأکید بر حمایت از تولید داخلی، به­ ویژه در بند 8، موضوع ترویج مصرف کالاهای داخلی مطرح شده و بنابراین از آنجاکه این طرح در راستای ترویج مصرف کالاهای داخلی و پرهیز از مصرف کالاهای مشابه خارجی تدوین شده است، یک طرح در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به شمار می­ آید. بانک این طرح را با توجه به اینکه می­تواند هر دو موضوع را پوشش دهد، طراحی کرده و به مرحله اجرا درآورده است. انشالله درنظر داریم که با طراحی نمونه­ های مشابه در حد توان و امکان بین تولیدکننده و مصرف­ کننده کالاهای ایرانی یک رابطه منطقی برقرار کنیم و باعث رونق تولید داخلی شویم.

     میزان استقبال از طرح چگونه است؟

این طرح از اواخر سال 1394 ابتدا به صورت آزمایشی، به مرحله اجرا درآمد و تاکنون 1397 نفر از 106 میلیارد ریال تسهیلات آن استفاده کرده‌اند.

     آیا امکان استفاده از طرح حاتم از سوی سایر بانک‌ها وجود دارد؟ 

بانک انصار ازهمان ابتدا، با این قصد و نیت که بتواند یک مدل اجرایی در نظام بانکی کشور در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی معرفی کند، طرح حاتم را به مسئولان ذیربط در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران معرفی کرد و کارشناسان آن بانک نیز با حضور در بانک انصار در جریان امور مربوطه قرار گرفتند. همچنین این بانک آمادگی دارد که تجربیات خود را در اجرای این طرح در اختیار بانک‌های کشور قرار دهد.

وام بدون سپرده بانک انصار

سامانه وام ها بازدید : 212 پنجشنبه 07 ارديبهشت 1396 نظرات ()
ارسال به تلگرام

وام بدون سپرده بانک انصار

 

 بانک انصار به منظور تاٌمین منابع مالی اشخاص حقیقی و حقوقی و بکارگیری آن در فعالیتهای تولیدی ، بازرگانی ، خدماتی ، معیشتی و ... در قالب عقود اسلامی به شرح ذيل ارایه خدمت می نمايد :

1) قرض الحسنه : اعطای وام قرض الحسنه در قالب تاٌمين جهيزيه ، ازدواج ، درمان ، تعميرات مسکن ورفع احتياجات شخصی.
2) فروش اقساطي : اعطای تسهيلات به منظور تهيه و تاٌمين وسایل توليد ، ماشين آلات و تجهيزات ، مواد اوليه ، لوازم يدکی و ابزار کار ، کالا و خودرو.
3) جعاله : اعطای تسهيلات در قالب تعمير مسکن ، تعمير خودرو ، خدمات ( اعزام به سفر های زيارتی ، سياحتی ، تحصيل و ...
4) سلف : اعطای تسهيلات به منظور پيش خريد نقدی محصولات توليدی در بخشهای صنعتی ، معدنی و کشاورزی.
5) مشارکت مدنی : اعطای تسهيلات در قالب بخشهای مسکن ، توليد ، خدمات و بازرگانی.
6)مضاربه : اعطای تسهيلات جهت امور بازرگانی.


عضـــویت

پرداخت حق اشتراک 6 ماه 63 هزار تومان

پرداخت حق اشتراک 3 ماه 46 هزار تومان

پرداخت حق اشتراک 1 ماه 30 هزار تومان

بعد از پرداخت هزینه با شماره : 09375462793 تماس یا از طریق تلگرام پیام ارسال فرمایید تا حسابتان تایید و فعال شود

اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشی رمز عبور؟